Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oneskorená registrácia za platiteľa DPH a opravné faktúry – uvádzanie do KV DPH


Náš dodávateľ podal registráciu k DPH oneskorene. Dohodli sme sa, že nám môže vystaviť opravné faktúry za rok 2021, kde vyčísli DPH navyše. Dostali sme opravnú faktúru od dodávateľa za obdobie od 1.1.2021 do 14.12.2021. Dátum vystavenia je 15.12.2021, kedy sa stal platiteľom DPH, na faktúre je aj jeho IČ DPH. Neviem či mám faktúru dať do KV DPH – časť C, alebo ju neuvádzať v KV, keďže dodávateľ túto faktúru nebude uvádzať v KV pri podaní mimoriadneho DP k DPH.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom