na stiahnutie

Dokumenty pre členov


ZÚSK za účeľom podpory svojich členov a rozvíjania profesie prináša dôležité vzory zmlúv a podaní, ktoré sú pre každého účtovníka potrebné. Vzory zmlúv a podaní sú pripravené v spolupráci s advokátskou kanceláriou Hronček & Partners, s.r.o..

Vzory zmlúv a podaní sú dostupné na stiahnutie pre členov ZÚSK po prihlásení sa do členskej sekcie. Nie ste členom ZÚSK? Pridajte sa k nám!

Zmluva o poskytovaní služieb

Zmluva o poskytovaní služieb (ďalej len „Zmluva“) je dôležitým dokumentom v prípade externého spracovania účtovníctva, miezd a iných prác, ktoré uzatvára účtovník so svojim klientom. Vyššie uvedené VOP tvoria neoddeliteľnú súčasť zmluvného vzťahu. Čítať viac »

Všeobecné obchodné podmienky

Všeobecné obchodné podmienky (ďalej len „VOP“) sú dôležitou súčasťou zmluvných vzťahov a kreujú zmluvný vzťah tak, aby boli pokryté najpodstatnejšie problémy, ktoré pri spolupráci medzi účtovníkom a jeho klientom môžu vzniknúť. Predkladané VOP majú rozsah 21 strán (A4) a ich hodnota (v prípade individuálneho vypracovania u právnika vzhľadom na ich rozsah a náročnosť) sa pohybuje okolo 2 000 €.