blog

Vzdelávajte sa s nami


V rámci tejto časti Vám prinášame aktuálne informácie týkajúce sa legislatívnych zmien, najčastejších problémov z našej praxe, riešení praktických príkladov a rôzne zaujímavosti a novinky.

Spracúvanie osobných údajov účtovníkom a vzorová zmluva pre účtovníka


ÚVOD  Je ochrana osobných údajov naozaj taká dôležitá? A ak áno, akým spôsobom sa ochrana osobných údajov týka aj účtovníkov? Toto sú len základné otázky, ktoré si človek z času na čas kladie pri problematike ochrany osobných údajov. Recitál Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27.apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov… Čítať viac »

Videoškolenie – Excel – IV. diel


Školenie venované programu Excel, krok za krokom od úplných základov. Pre všetkých našich členov prinášame bezplatné video školenie o známom programe Excel. V ďalšom diely sa pozrieme iba na tri funkcie v Exceli, ktoré sú pre prácu s dátami podstatné a dokážu Vám ušetriť veľa času. Povieme si niečo o klávesových skratkách, aby ste sa… Čítať viac »

Vidíme sa v regiónoch!


Tento rok sme si pre všetkých našich členov pripravili stretnutia v rôznych častiach Slovenska s našimi regionálnymi zástupcami. Podujatia budeme postupne zverejňovať a nájdete ich v tomto článku. Máte nápad na akciu vo vašom regióne? Kontaktujte svojho regionálneho zástupcu. 10.08.2021 – Vígľaš – Lekcia sebaobrany Počas lekcie sebaobrany si ukážeme hmaty a chmaty. Vyskúšame si,… Čítať viac »

Podvodný prevod peňažných prostriedkov – upozornenie !


Vzhľadom na stále sa rozširujúce správy o podvodoch si dovoľujeme aj takouto formou informovať našich členov a širokú verejnosť o hrozbe podvodných emailov s cieľom získať neoprávnene finančné prostriedky spoločnosti. Policajný zbor upozorňuje občanov, najmä zamestnancov finančných oddelení, učtární súkromných spoločností, ale aj štátnych a verejných inštitúcií (mestských a obecných úradov) na útoky podvodov páchaných… Čítať viac »

Do divadla so ZÚSK


Pridajte sa k nám a užime si spoločne skvelé predstavenie Zem pamätá – inscenáciu o jednom z najväčších spevákov Slovenska Karolovi Duchoňovi. Predstavenie sa uskutoční 1.10.2021 o 18:30 v Divadle SNP v Martine na Divadelnej ulici 1. Viac o predstavení sa dočítate aj v tomto bulletíne. Počet lístkov je obmedzený aj s ohľadom na aktuálne… Čítať viac »