Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Založenie s.r.o. štátnym príslušníkom z HU


Občan HU je spoločníkom a konateľom spoločnosti so sídlom v HU, platiteľom DPH HU. Vlastní hnuteľný a nehnuteľný majetok. Chce založiť s.r.o. na Slovensku s tým, že vlastné imanie by splatil nehnuteľným majetkom nachádzajúcim sa na území HU. Pýtame sa, či je to reálne možné, ak áno, znalecký posudok má byť vyhotovený v HU následne preložený do národného jazyka v SR? Tieto nehnuteľnosti slovenská s.r.o. by prenajímala spoločnosti so sídlom v HU. Hnuteľný majetok Hu spoločnosť klasicky postupne by predala spoločnosti v SR a aj tieto prenajímala spoločnosti v HU.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom