Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zahraničný zamestnanec


Zahraničný zamestnanec , nemá trvalé bydlisko na SK, zamestnávateľ mu platí ubytovanie, pracuje na pracovný pomer 5 hodín denne, 25 hod./ týždeň, zmluvný základný plat je 580 eur. Za mesiace mimoriadnej situácie zamestnávateľ nemá prácu tak zamestnancovi prepláca 80 % mzdy – prekážky v práci, tým hrubá mzda je vo výške 522 eur. Je to tak správne? V zdravotnej poisťovni ho vykazujú ako nepoistenca, že musí byť dodržaná min. mzda, ktorá na počet odpr. hodín je dodržaná.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Anna Tužinská

Dlhoročná odborníčka v oblasti miezd a personalistiky. Od r. 1995 pôsobí ako SZČO a orientuje sa na spracovanie miezd, účtovné a mzdové poradenstvo a jednoduché účtovníctvo.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom