Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Trojstranný obchod


Klient chce začať podnikať /SZČO/, pri založení živnosti nebude platcom DPH. Mal by odoberať tovar z Čiech – český dodávateľ platca DPH a tento tovar bude predávať maďarského odberateľovi tiež je platca DPH. Preprava tovaru ale pôjde z Čiech priamo do Maďarska. Faktúrovať bude český dodávateľ slovenskému odberateľovi a slovenský dodávateľ maďarskému odberateľovi. Slovenský dodávateľ de facto len vystaví faktúru za tovar maďarskému odberateľovi.
Prvá faktúra, ktorú by mal slovenský dodávateľ faktúrovať do Maďarska by mala byť v sume cca 90 000,00 eur.
Ako bude faktúrovať český dodávateľ slovenskému odberateľovi – s prenosom daňovej povinnosti ? Ako vystaví faktúru slovenský dodávateľ maďarskému odberateľovi? Musí sa slovenský živnostník registrovať za platcu DPH /dobrovoľne alebo podľa §7/, je to trojstranný obchod ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom