Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Totálna škoda a vyradenie vozidla


SZČO v máji r. 2018 kúpila na lízing osobné vozidlo a zaradila ho do majetku v hodnote 18 534,72 €. Odpis za r. 2018 bol vo výške 3 090 a v r. 2019 bol vo výške 4 634 €. Daňové a účtovné odpisy sa rovnajú. V r. 2020 bola po havárii konštatovaná totálna škoda. Poistné plnenie Poistenie GAP 6 241,75 € bolo pripísané na účet a poistné plnenie z UNIQA vo výške 8 696,85 € bolo uhradené pre lízingovú spoločnosť. Pri lízingu potom vznikol preplatok, nakoľko poistné plnenie bolo o 2 470,70 € vyššie a to lízingová spoločnosť poslala na účet SZČO. Prosím o pomoc čo môžem dať do nákladov viem, že príjem od poisťovne 6 241,75 € je zdaniteľný príjem, ale odpis a zostatková cena v akej výške je daňovo uznaný výdaj?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom