Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Daňový výdavok po zaplatení vs nezaplatené záväzky


Prijatá služba za poskytnuté právne služby s DPH bola k 31.12.2021 nezaplatená a bola pripočítateľnou položkou k základu dane vo výške základu dane teda bez DPH.
Faktúra je k 31.12.2023 stále neuhradená a teda záväzok je po lehote splatnosti viac ako 360 dní a bolo by potrebné dodaniť záväzok vo výške minimálne 20 % z hodnoty záväzku (teda vrátane DPH).
Aký postup zvoliť v tomto prípade a do ktorých riadkov tlačiva uvádzať prípadné dodanenie záväzku. Posudzovanie podľa ktorého paragrafu má prednosť ?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom