Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Stravovanie spoločníka, resp. konateľa


S.r.o. má jediného spoločníka, ktorý je zároveň aj konateľom. S.r.o. nie je zamestnávateľom (nemá ani jedného zamestnanca). Konateľ za výkon funkcie konateľa nepoberá konateľskú odmenu. S.r.o. poskytne spoločníkovi, resp. konateľovi jedálne kupóny (kúpené od Up Slovensko). Môže rozšíriť okruh osôb (nakoľko nemá zamestnancov a spoločník, resp. konateľ nie je zároveň zamestnancom), ktorým poskytne tieto kupóny tak, aby boli daňovým výdavkom? Resp. náklady ako odplata, poplatok za doručenie a balné môže byť v každom prípade daňovým nákladom? Ďakujem!

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom