Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príspevok SZČO z opatrenia č. 2 a vplyv na daňové priznanie


  1. prípad SZČO uplatňuje paušálne výdavky, v rámci prvej pomoci korona poberala príspevok v rámci opatrenia č. 2. Musí ponížiť odvody do poisťovní v danom mesiaci, v ktorom mala nárok na príspevok aj keď na účte mala v čase úhrady dosť vlastných finančných prostriedkov? Máme obavy, že ak by sme tak urobili vzniknú problémy a nedoplatky pri RZZP, pretože zdravotné poisťovne vychádzajú z daňových priznaní.
  2. prípad tiež SZČO vedie daňovú evidenciu, podala žiadosť v rámci opatrenia č.2. za mesiace november a december 2020. Peniaze na účet došli až v januári 2021. Ako postupovať v tomto prípade. Nárok na príspevok zaevidovať len do pohľadávok alebo musí vyňať výdavky z DE už v roku 2020 kedy vznikol nárok na príspevok (predpoklad na čo príspevok použije)?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom