Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príprava na nabíjacie stanice a moment zaradenia


Máme takúto situáciu – budovu spolu s pozemkom máme v prenájme, ale v zmluve máme, že technické zhodnotenie si môžem dať do majetku. Teraz sme obstarali kabeláž (prípravu) na nabíjacie stanice (nabíjanie elektromobilov), ktoré sú vo vyššej hodnote ako 1 700 Eur. Táto kabeláž je umiestnená na prenajatom pozemku pred budovou. Nabíjacie stanice však ešte nie sú namontované (budú asi až budúci rok, ak nie až neskôr). Môžeme túto kabeláž zaradiť do majetku ako technické zhodnotenie pozemku? Ak áno, môžeme to zaradiť až v momente, keď budú na kabeláž pripojené nabíjacie stanice alebo aj skôr? Ak nemôžeme zaradiť kabeláž ako technické zhodnotenie pozemku, je možné ju zaradiť ako iný majetok?

Pozn: Jedná sa o spoločnosť predávajúcu automobily.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom