Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príjmy z prenájmu nehnuteľnosti podľa § 6 ods. 3 – odpisovanie majetku


Daňovník prenajíma obchodný priestor v osobnom majetku. Nehnuteľnosť doteraz neodpisoval, ale uvažuje o zaradení do obchodného majetku. (Odpisy nehnuteľnosti 20 rokov – odpisová skupina 5 – ide o nebytový priestor – obchod). Keďže nehnuteľnosť kúpil v 90-tych rokoch, podľa môjho názoru už by boli odpisy 0 EUR. Je možné nejakým spôsobom zahrnúť odpisy do nákladov, napríklad, ak bolo odpisovanie prerušené? Prípadne bola by možnosť predať nehnuteľnosť a následne ju o nejaký čas kúpiť späť a začať uplatňovať odpisy? (samozrejme kupujúci by pri predaji uhradil daň z predaja nehnuteľnosti).

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom