Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prenájom pracovnej sily


SZČO chce svoje podnikateľské aktivity postupne preniesť do novozaloženej s.r.o.. Zahájenie podnikateľských aktivít v s.r.o. plánuje prenájmom hnuteľných a nehnuteľných vecí do s.r.o.. Taktiež aj zamestnancov SZČO. Otázkou je, či potrebuje na prenájom pracovnej sily vybaviť rozšírenie živnosti SZČO, cca ako maržou by mal fakturovať cenu práce do s.r.o. ako prepojené osoby /brutto mzda+odvody firmy SZČO/? Predpokladáme, v tomto prípade neide o pojem agentúry dočasného zamestnávania ako koncesovaná živnosť.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom