Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predaj/darovanie obchodného podielu


Aké povinnosti má FO pri zmene – predaji / darovaní podielu v sro?
Konkrétne, 2 osoby založili sro, ZI 5 000 €, podiel 50/50, obaja sú aj konateľmi. Časom sa stali manželmi.
Firma funguje zopár rokov, má relatívne vysokú hodnotu majetku, eviduje nevysporiadané zisky, záväzky voči spoločníkom, kladné VI.

Jeden zo spoločníkov/manželov sa chce vzdať firmy, nechať ju v plnom rozsahu druhému. Možno sa časom k tomuto podnikaniu vráti. Účtovanie, resp. zmena v analytike sro je mi celkom jasná. Neviem si však predstaviť rozsah dopadu na dane FO.

Opýtam sa konkrétne, ak manželka daruje celý podiel manželovi (50% na ZI) a manžel jej daruje tento podiel znova (50% na ZI) ešte v tom istom kalendárnom roku, aké dopady to bude mať na ich daňové priznanie?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom