Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Pracovný pomer a dohoda u poberateľa inv. dôchodku – vystavenie ELDP


Poberateľ invalidného dôchodku je v pracovnom pomere ako zamestnanec u zamestnávateľa č.1. U zamestnávateľa č.2 pracoval na dohodu o pracovnej činnosti, kde jeho príjem nepresiahol 200 € mesačne a na túto dohodu si uplatnil odvodovú úľavu. Žiadne iné dohody u nikoho nemal. Po skončení dohody mu zamestnávateľ č.2 nevystavil ELDP a neodoslal do soc. poisťovne, nakoľko z dohody nebolo odvádzané poistné na dôchodkové poistenie v zmysle odvodovej úľavy. Bol takýto postup zamestnávateľa č.2 správny, aj keď poberateľ invalidného dôchodku bol aj zamestnanec u zamestnávateľa č.1?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Anna Tužinská

Dlhoročná odborníčka v oblasti miezd a personalistiky. Od r. 1995 pôsobí ako SZČO a orientuje sa na spracovanie miezd, účtovné a mzdové poradenstvo a jednoduché účtovníctvo.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom