Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


pracovný čas


Máme prevádzku kde časť zamestnancov robí na jednu zmenu a majú 40 hodinový pracovný čas. Sú to šoféri, ktorí majú v pracovnej náplni zahrnuté aj vykladanie kamiónov. Majú ranné zmeny zvyčajne od piatej rána do 13:30.
Niekedy príde tovar na firmu okolo 15-tej a niektorí zo zamestnancov príde vyložiť tento kamión, je to cca 1 až 2 hodiny.
Moja otázka znie: stačí ak im to zahrnieme do PZ a bude to zaplatené normálne v rámci hodín? Teda niekto môže odísť z práce skôr a potom si odrobiť takýmto spôsobom tie hodiny a niekto pracuje normálne do 13:30 a takto mu vzniká nadčas a ten mu bude preplatený.
Je to takto správne, že mu to bude zaplatené takto?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

RNDr. Jana Motyčková

Poradenstvo týkajúce sa sociálneho a zdravotného poistenia, mzdovej oblasti, Zákonníka práce a exekučných zrážok zo mzdy.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom