Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Pracovné cesty pred založením s.r.o. (zriaďovacie náklady)


Konateľ s.r.o. absolvoval ešte pred založením firmy viaceré pracovné cesty týkajúce sa napr. obhliadky strojov pre firmu, materiálu, vybavenie úveru a pod. Na tieto cesty používal automobil patriaci jeho manželke. Je možné si uplatniť do zriaďovacích nákladov podniku s.r.o. cestovné náhrady aj v prípade, že konateľ nemá doklady o kúpe nafty? A ak áno, je potrebné, aby konateľ disponoval inými dokladmi preukazujúcimi cestovanie, napríklad potvrdenie od navštívených firiem, že tam bol skutočne na služobnej ceste – ešte pred vznikom firmy? Ak by bolo možné zahrnúť do zriaďovacích nákladov palivo (spotrebovanú naftu), je možné zahrnúť do nákladov aj nejakú sumu za používanie súkromného vozidla?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom