Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poskytovanie služieb do tretej krajiny z pohľadu DPH a s tým spojené povinnosti


Slovenská spoločnosť (neplatiteľ DPH), poskytujúca služby na základe lekárskej licencie, podpísala zmluvu so spoločnosťou so sídlom v Belgicku – platiteľ DPH. Služby budú poskytované aj fakturované pre pobočku danej spoločnosti, ktorá má sídlo vo Veľkej Británii. Bude to fakturácia do tretích krajín, aký to bude mať vplyv na DPH? Akú povinnosť má slovenská spoločnosť?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom