Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Platba platobnou kartou za faktúru


Poprosím o postup ako správne účtovať platbu platobnou kartou za nákladovú faktúru.

Príde mi faktúra napríklad za služby alebo tovar – nákup cez internet, e-shop … atď.
Účtujem 518.xx /321.xx príp. 504.xx/321.xx
Faktúra bola zaplatená (debetnou) platobnou kartou spoločnosti, ktorou môže disponovať zamestnanec alebo konateľ a nemám žiadne potvrdenie, nakoľko platba bola realizovaná online.
Platba sa mi aj v ten deň resp. na druhý deň objaví na bankovom výpise.
Môžem úhradu tejto faktúry účtovať priamo 321.xx/221.xx ?

Alebo je potrebné urobiť ešte účtovný zápis 321.xx/355.xx resp 321.xx/335.xx v závislosti či platbu uskutočnil zamestnanec alebo konateľ? A až následne, keď budem účtovať platbu v banke bude zápis 355.xx/221.xx alebo 335.xx/221.xx?

Platí ten istý postup aj keď je faktúra za tovar / služby platená cez platobný terminál u obchodníka a v takom prípade mám aj doklad o platbe cez terminál? (zaujímajú ma iba úhrady faktúr platobnou kartou).

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom