Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oprava faktúry za prijatú platbu za rok 2019


Zistili sme chybu, ktorá sa týka roku 2019 . Vystavili sme zálohovú faktúru na sumu 2 000 €. Dňa 26.08.2019 po úhrade tejto zálohy sme vystavili doklad k prijatej platbe v členení základ dane, daň, spolu. Dňa 10.12.2019 sme vystavili konečnú faktúru jednalo sa o zabudované prvky a prenos DP a prijatú platbu v sume 2 000 € sme zúčtovali s prenosom DP. Vystavená faktúra je správna.

Musíme opraviť doklad k prijatej platbe zo dňa 26.08.2019 malo byť správne uvedené prenesenie DP? Ako túto chybu opraviť v DP k DPH a KTV a s akým dátumom.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom