Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Nárok na odpočet DPH z prijatých plnení, ak služby sú poskytované do tretích krajín


Spoločnosť XY – platiteľ DPH registrovaný podľa § 4 ods. 1 zákona o DPH dodáva služby do tretích krajín. Žiaden iný príjem ani uskutočnené zdaniteľné plnenia pre DPH teda nemá. Rovnaké služby (subdodávky), súvisiace pre uskutočnenie obchodu s treťou krajinou fakturujú spoločnosti XY dodávatelia z ČR, PL a SVK. Faktúry z ČR a PL sú evidované ako samozdanenie.
Môže si však spoločnosť XY odpočítať DPH v plnej výške z prijatých faktúr – platiteľov DPH zo Slovenska? Pre spoločnosť XY to znamená, ze by mala každý mesiac nadmerný odpočet.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom