Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Nariadenie vlády – koronavírus vs. účtovné služby


Vláda nariadila v súvislosti s koronavírusom od 16.03.2020 zatvorenie obchodov a prevádzok poskytujúcich služby. Na základe uvedeného by som chcel poznať Váš názor na to, ako postupovať v prípade prevádzky poskytujúcej účtovné služby (účtovnej kancelárie), pokiaľ chceme chrániť jednak zamestnancov a jednak klientov … čo žiaľ, pre termíny, napr. DPH nie je možné a nie vždy sa to dá riešiť HomeOffice-om, veď ako s doručením dokladov (pokiaľ to klient nezvládne elektronicky) a zároveň, pokiaľ ho nechceme nútiť ísť ich podať na poštu a opäť ohrozovať sám seba, ako i široké okolie …

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom