Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Nákup materiálu na SK a spotrebovaný bez fakturácie v ČR


Firma platiteľ DPH, vykonáva elektroinštalačné práce v ČR. Pri týchto prácach sa stane, že pochybí drobný materiál, hmoždinka, klinec, alebo rozbijú nejakú skrinku na rozvádzači, ktorú musia vymeniť. S českým odberateľom sú zmluvne dohodnutý, že drobný materiál (robí to cca 100 € mesačne a suma za prevedené práce je cca 16 000 €) kupuje na svoje náklady dodávateľ služby. Chcem sa spýtať čo pre nás vyplýva keď tento materiál nakupuje firma na Slovensku, ale spotrebuje ho bez fakturácie v ČR. Má firma nárok na DPH z nákupu na SK? A ako vysporiadať spotrebovaný materiál v ČR z pohľadu DPH.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom