Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Doba odpisovania technického zhodnotenia u neziskovky


Nezisková organizácia poskytujúca všeobecné prospešné služby v oblasti sociálnej pomoci a humanitárnej starostlivosti (rehabilitačná činnosť pre ZŤP, organizovanie výchovno-rekreačných táborov pre ZŤP, sociálne poradenstvo, opatrovateľská služba a iné) v zmysle zákona č. 195/1998 Z.z. o sociálnej pomoci má v prenájme od mesta budovu. Medzi jej primárne zdroje patria dotácie od mesta a samosprávneho kraja na chod chránenej dielne a ich sociálne činnosti uvedené vyššie. Počas tohoto roku obdržala dotáciu na rekonštrukciu a rozšírenie prenajatej budovy. Nevieme si rady či takéto priestory zaradiť do 5. alebo 6. odpisovej skupiny a tým pádom odpisovať dané 20 alebo 40 rokov. Dané má logicky vplyv nie len na odpisy ale aj na rozpúštanie časového rozlíšenia k dotácii. Ďakujeme za usmernenie do ktorej skupiny majetok zaradiť a podľa ktorého zákona v danom postupovať.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom