Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Daňová kontrola – predloženie dokladov


Sme účtovná kancelária a u nášho klienta (s.r.o.-čka) prebieha kontrola DPH. Bohužiaľ jediný konateľ a spoločník tejto spoločnosti zomrel, ale daňová kontrola ešte neskončila. Daňový úrad nás po smrti konateľa/spoločníka vyzýva na predloženie dokladov, dôkazov za spomínanú spoločnosť. Otázka je, či môžeme ako účtovná kancelária tieto doklady predkladať správcovi dane bez toho, aby o tom boli upovedomení dediči? Resp., momentálne ešte ani nie sú, nakoľko smrť nastala len pár dní dozadu… Môžeme komunikovať s DU v tejto situácii v plnom rozsahu?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom