Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Cestovné príkazy a nárok na stravné u konateľa v s. r. o.


Ak konateľ bez uzatvoreného pracovného pomeru absolvuje pracovnú cestu za účelom dosiahnutia a zabezpečenia príjmov spoločnosti, je povinný predložiť cestovný príkaz? Má vôbec konateľ nárok na stravné? Výdavky súvisiace s pracovnou cestou ako sú ubytovanie, stravovanie, nutné vedľajšie výdavky spojené s pracovnou cestou (napr. parkovné) majú byť zahrnuté do cestovného príkazu?  Účtovanie nákladov na účte 512?

Môže konateľ odmietnuť cestovné náhrady – stravné a tým pádom nevypísať cestovný príkaz? Faktúru za ubytovanie, ak je vystavená s údajmi spoločnosti môžeme zaúčtovať na účet 518 s odpočtom DPH?

 

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom