Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Automobil zakúpený do 31.12.2025


Sme s.r.o., neplatiteľ DPH. V majetku máme zaradený osobný automobil zakúpený v r. 2021. K 31.12.2025 je plne odpísaný. Doteraz sme neviedli knihu jázd a náklady na nákup PHL sme evidovali (účtovali) v pomere 80/20. Ostatné náklady (odpisy, poistné, drobné opravy) sme do účtovníctva evidovali v 100 % výške. Konateľ aj zamestnanci mali internou smernicou zakázané používať auto na súkromné účely. Postupovali sme správne ? Môžeme aj v r. 2026 postupovať rovnako alebo sa v súvislosti so zmenou (novelou) zákona o DPH mení niečo aj pre neplatiteľov DPH ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom