Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zdravotné poistenie


Zamestnankyňa u nás pracuje od 1.7.2023, prihlásená je normálne do Sociálnej poisťovne. Problém je zdravotná poisťovňa, predtým bola v dôvere, ale robila v Rakúsku (takže sa tu odhlásila) a potom bola na úrade práce – tvrdia, že u nás v SR. Ale teraz otázka čo s mzdou? Ako ju vypočítať, keď u nás nie je prihlásená do zdravotnej poisťovne? Mám z nej hlavu v smútku, ťahá sa to už vyše mesiaca a pani stále nie je prihlásená v zdravotnej poisťovni na SR. Momentálne vraj čaká na papier z Rakúskej zdravotnej poisťovne. Viete mi prosím poradiť nejaký postup ako to spraviť správne? Samozrejme v júli normálne pracovala u nás na SR, takže jej potrebujem vykázať mzdu. Ďakujem

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

RNDr. Jana Motyčková

Poradenstvo týkajúce sa sociálneho a zdravotného poistenia, mzdovej oblasti, Zákonníka práce a exekučných zrážok zo mzdy.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom