Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zdaňovanie príjmu za štúdiu u fyzickej osoby


Moja klientka je doktorka. Uzavrela zmluvu o štúdii so spoločnosťou Pfizer, ktorú vykonávali spolu so sestričkou vo svojej ambulancii. Pani doktorka vystavovala faktúry Pfizeru (ako spoločnosť), ale sestrička si vystavovala faktúry ako osoba bez živnostenského oprávnenia – občan a chodili jej úhrady na jej súkromný účet od nemeckej pobočky Pfizer. A teraz otázka: Ako mám sestričke zdaniť daný príjem? Jedná sa o vedeckú činnosť, ktorá nebude zdaňovaná? Alebo jej to zdaniť v DPFO B? Ale do ktorého „chlievika“ to dám? Chcela som Vám poslať aj sken zmluvy a jednu vzorovú faktúru, ale nedá sa priložiť príloha.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom