Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zamestnávateľský benefit Multisport karta


Ako správne zaúčtovať faktúru na zamestnávateľský benefit Multisport kartu? Zamestnávateľ je platiteľ DPH a pre svojich zamestnancov poskytuje benefit vo forme Multisport karty (návštevy rôznych športových klubov, a pod, kde majú zamestnanci voľné vstupy). Benefit majú priamo zamestnanci všetci a potom dvaja z nich majú aj karty pre svojich blízkych (samofinancovanie).

Ako správne zaúčtovať faktúru:
Spolufinancovanie 100 € + DPH 20 €, celkom 120 €
Samofinancovanie 10 € + DPH 2 €; celkom 12 €
Celková fakturovaná suma je s DPH 132 €.

Môžem účtovať ako ceniny a teda nasledovne: 213 (spolufinancovanie aj samofinancovanie), 343 / 321 a potom pri účtovaní miezd strhávam časť, ktorú platia zamestnanci nasledovne : 331 / 213; časť, ktorú hradí zamestnávateľ cez 527 / 213?

Má zamestnávateľ nárok na odpočet DPH, alebo nie? Ak nie, mám potom na účte 213 účtovať všetko aj s DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom