Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Vývoj prototypu


SK Spoločnosť vyrába bezpečnostné systémy do serverovní (niečo ako protipožiarne snímače ), tieto sú ale zložitejšie, musia reagovať na teplotu, vlhkosť… jednoducho zložité podmienky.
V rámci svojho napredovania si objednala tzv. inžinierig (toto mám info od konateľa ) na vývoj nového, lepšieho snímača ako vyrába doteraz. Tento vývoj, robí ruská spoločnosť na území Ruska. SK spoločnosť dostane hotový vylepšený prototyp s návodom na výrobu.
Ako zaúčtovať tento prototyp do účtovníctva – cena je 30 000 € a hoci sa jedná sčasti aj o dodanie softvéru (lebo je súčasťou prototypu) nie je to softvér.

Podlieha toto dodanie zrážkovej dani na území SR ? Ak áno, akým %.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom