Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účtovanie organizačnej jednotky na Ukrajine


Slovenská firma, so slovenským IČ DPH, má organizačnú jednotku na Ukrajine , ktorá uskutočňuje vývoz uhlia. Akým spôsobom má účtovať náklady tejto organizačnej jednotky?

Firma je povinná viesť účtovníctvo podľa slovenských právnych predpisov, podľa § 4 zák. o účtovníctve. Spôsob nie je určený. Jedná sa hlavne o zúčtovanie miezd, došlých faktúr a pokladničných dokladov za režijné nákupy.

Je firma povinná zúčtovať všetky účtovné doklady jednotlivo (došlé faktúry, výdavkové pokladničné doklady, doklad o spracovaní miezd) ?

Počula som názor , že je možné zúčtovať náklady mesačne k poslednému dňu interným dokladom podľa Hlavnej knihy dcérskej účtovnej jednotky a zároveň urobiť kurzové rozdiely . Ale neviem akým spôsobom z Hlavnej knihy vybrať tieto údaje ?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom