Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Pokles tržieb na účely príspevkov Prvá pomoc++


Porosila by som Vás o vyjadrenie k posúdeniu tržieb pri opatreniach Prvej pomoci. Nakoľko som sa stretala s rôznymi názormi potrebovala by som jasné stanovisko, či sa uvedené tržby zarátajú do výpočtu poklesu tržieb alebo nie.

Jedná sa o ubytovacie zariadenie, ktoré bolo z časti postavené z prostriedkov EU (dotácia pôdohospodárska platobná agentúra). Túto dotáciu mesačne rozpúšťam do výnosov. Vstupuje táto dotácia do výpočtu pre pokles tržieb?

A potom ešte mám otázne storno poplatky za zrušenie rezervácie. Vstupujú alebo nevstupujú do tržby?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom