Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Transakčné poplatky za služby platobnej brány


Otvorili sme e-shop a prijímame platby cez platobnú bránu. Spoločnosť s IE…..,, ktorá je prevádzkovateľom platobnej brány, nám poslala faktúru na transakčné poplatky. Na faktúre je uvedené applies reverse charge. Používali sme ale aj dve iné platobné brány a tam sme dostávali faktúry bez DPH. Prevádzkovatelia sa odvolávali na § 39 ods. d) zákona o DPH, a to, že transakčné poplatky platobnej brány sú od DPH oslobodené. Sme registrovaní na DPH podľa § 7a zákona o DPH. Nevieme, ako je to správne. Máme urobiť samozdanenie, bez nároku na odpočet a zaplatiť daň, alebo nebudeme o tejto faktúre účtovať, pretože služby sú oslobodené podľa § 39 ods. d) zákona o DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom