Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Text na zahraničnej faktúre a povinnosť vykonať samozdanenie z prijatej služby


Klient nakupuje a predáva ojazdené autá cez dodávateľa – ADESU Europe NV. Dodávateľ mu na faktúre účtuje dopravné náklady + Optimo + Fin (bez ceny automobilu). Na faktúre je poznámka“Služba nachádzajúca sa v cudzej krajine Čl.. 21, § 2 – čl. 51 § 2, 1 zákona o DPH – čl. 44 – DPH zaplatí zmluvný partner – čl. 196. To znamená, že faktúru samozdaňujem (čl.196)?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom