Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Testovanie rodinných príslušníkov na koronavírus – daňové alebo nedaňové náklady?


Vo firme sa zistilo, že jeden zamestnanec je pozitívny na koronavírus. Aby sa zabezpečila bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci, všetkým zamestnancom sa nariadilo vykonať testy na koronavírus. Pre uistenie sa, že spoločnosť vykonala maximum na zabezpečenie ochrany zdravia pri práci, management nariadi otestovanie aj rodinných príslušníkov zamestnancov. Môžu byť tieto náklady na testovanie rodinných príslušníkov daňovo uznané ako BOZP? Alebo je to nepeňažný príjem zamestnanca?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom