Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Technické zhodnotenie prenajatého majetku na základe ústnej dohody


Gastro prevádzka je v prenájme. V dlhodobom majetku má technické zhodnotenie prenajatej budovy vo výške 20 000 €. Počas prvých 3 rokov prenájmu im prenajímateľ nefakturoval nájom, až do výšky vykonaného technického zhodnotenia (majitelia sa len ústne dohodli). Ani jedna strana o tom tým pádom nijako neúčtovala. Dňa 31.12.2021 končí prenájom (po 8 rokoch). Čo treba urobiť so zostatkovou cenou tohto prenajatého majetku? Malo by to už patriť prenajímateľovi s tým, že nájomca to len odpisoval (po celú dobu sme pre istotu odpisovali len účtovne, daňové odpisy boli pozastavené).

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom