Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Storno predaja auta na prelome rokov


Naša spoločnosť SRO predala osobné motorové vozidlo dňa 21.12.2020 v hodnote 8000 Eur. Motorové vozidlo bolo plne odpísané účtovne aj daňovo, pôvodná obstarávacia cena bola 23000 Eur. MV bolo prepísané na dopravnom inšpektoráte dňa 28.12.2021. Do konca decembra sme zaplatili daň z motorových vozidiel za toto MV. Dňa 10.2.2021 sme vystavili na tento predaj dobropis v plnej výške 8000 Eur a vozidlo sa vrátilo do firmy. Spätný prepis na našu spoločnosť na príslušnom DI sa vykonal dňa 17.2.2021. Ku akému dátumu nám opätovne vznikne daňová povinnosť?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom