Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Stanovenie zostatkovej ceny pri predaji automobilov z DHM pri ukončení živnosti


Ako správne stanoviť zostatkovú cenu automobilov pri ich predaji, ak majetok nebol úplne odpísaný z dôvodu, že v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach boli daňové odpisy prerušované? Osobné aj nákladné automobily boli zaradené v 1. odpisovej skupine a využívali sa na dosahovanie príjmov. SZČO chce ukončiť svoju podnikateľskú činnosť, preto predáva DHM aj KM. Subjekt vedie jednoduché účtovníctvo a zároveň je platiteľom DPH. Ako postupovať pri účtovnej závierke, ak v v čase ukončenia živnosti nebude mať žiaden majetok ani skladové zásoby a všetky záväzky a pohľadávky budú vysporiadané?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom