Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Registrácia pre MOSS do limitu 10 000 €


FO registrovaná podľa §7a ZDPH dodáva digitálne služby do GB pre nezdaniteľnú osobu. Nakoľko FO nevedela s určitosťou predpovedať kedy prekročí limit 10 000 €, predčasne požiadala o registráciu pre MOSS. Povolenie na uplatnenie MOSS mu daňový úrad pridelil od 01.10.2020:

1. Môže poskytovateľ digitálnych služieb postupovať pri určení miesta dodania digitálnych služieb podľa miesta podnikania dodávateľa, a teda naďalej fakturovať bez DPH kým neprekročí hranicu 10 000 € za rok, alebo od 1.10. už musí postupovať podľa miesto usadenia zákazníka a fakturovať s DPH?

2. Môže požiadať o zrušenie povolenia na MOSS, ak v tomto roku neprekročí sumu 10.000 € s celkovou hodnotou dodaných el. služieb za tento rok?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom