Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Registrácia FO za platiteľa DPH a vymedzenie obratu


Čo všetko z nižšie vymenovaného, prosím, patrí do obratu fyzickej osoby na účely registrácie za platiteľa DPH:

  • príjem zo živnosti podľa § 6 ods. 1 písm. b) ZDP za kresličské práce,
  • predaj použitého tovaru, ktorý nakupuje od fyzických osôb na základe kúpno-predajných zmlúv a predáva to fyzickým osobám na faktúru, alebo v hotovosti, ide o diely výpočtovej techniky a príslušenstvo,
  • príjem podľa osobitných predpisov podľa § 6 ods. 1 písm. c) ZDP, konkrétne inžinierske činnosti a poradenstvo (71.12.1) a vypracovanie projektov,
  • príjem znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu podľa § 6 ods. 2 písm. c) ZDP.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom