Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príspevková organizácia a zákazková výroba pri výstavbe nehnuteľností


Účtujem príspevkovú organizáciu zriadenú obcou. Na základe zmluvy o dielo sme priamym zadaním získali v rámci podnikateľskej činnosti uskutočniť výstavbu bytovky. Objednávateľom je obec (zriaďovateľ) a zhotoviteľom sme my – príspevková organizácia. Je možné účtovať to ako zákazkovú výrobu? V postupoch účtovania pre príspevkové organizácie som nenašla možnosť účtovania zákazkovej výroby. Ako by som mala teda postupovať pri účtovaní?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom