Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príležitostný peňažný príjem do 500 eur ročne doplňujúca otázka na odpoveď 5.6.2024 Ing. Ozimý


Dobrý deň prajeme, pán inžinier, ak dovolíte: ak by občan /napr. dôchodca, dobrovoľne nezamestnaný, ženana MD/, ktorý obdržal príležitostný príjem do 500 eur ročne, za aktuálny rok nedosahuje limit súhrnu príjmov /§ 32 ZoDzP/z ktorých by bol povinný podať daňové priznanie k dani z príjmov FO za aktuálne zdaňovacie obdobie, aj vtedy je problém zahrnúť do výdavkov znižujúcich základ dane v spoločnosti, ktorý takýto výdavok vyplatil občanovi?
Síce v odseku 4 písm. e/ § 32 ZoDzP je uvedené „ktoré sú od dane oslobodené“, považujete prosím takýto príjem občana za príjem neoslobodený podľa § 8 zákona?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom