Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prijaté služby od BOLT-u


Spoločnosť prijala faktúru od BOLT-u za poskytnuté taxi služby, na ktorých nie je vyčíslená DPH ani slovná informácia „prenesenie daňovej povinnosti“. Na tieto služby sa vzťahuje samozdanenie a do kontrolného výkazu sa uvedie estónske IČ DPH BOLT-u.
Spoločnosť prijala aj faktúru od BOLT-u, na ktorej je vyčíslená slovenská DPH a uvedené IČ DPH slovenského dodávateľa pracujúceho pre BOLT. V tomto prípade sa o DPH účtuje, vzniká nárok na odpočet DPH a do kontrolného výkazu sa uvedie slovenské IČ DPH dodávateľa?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom