Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prepočet cudzej meny z pohľadu účtovníctva


CZ dodávateľ dodá tovar v CZK, SK odberateľovi, akým kurzom prepočítať faktúru(131,321)? Faktúra je napr. vystavená 31.8., aj dátum zdan.plnenia je 31.8., tovar príde fyzicky dňa 2.9., pretože 1.9. bol sviatok. Na DL je dátum 1.9.. DL nám chodí elektronicky a keďže má dátum 1.9. systém nám prepočíta príjemku, kurzom z 31.8. Ja som názoru, že by to malo byť kurzom 1.9. . Je viacero názorov, akým kurzom to prepočítavať. Niekto to prepočíta dňom nákladky(s týmto riešením sa moc nestotožňujem, keď doprava nie je zaobstaraná našou stranou), podľa fyzického dodania alebo dátumom doručenia faktúry (čo mne príde nelogické, keď tovar dostanem napr. v marci a faktúru by som obdržala v auguste).

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom