Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prenájom bytu a odpočet DPH


S.r. o. (platiteľ DPH) si prenajme byt od fyzickej osoby za účelom zriadenia si kancelárie v danom byte. Podľa nájomnej zmluvy nájomca počas 1-vého roku nebude platiť nájomné za podmienky, že daný byt zrekonštruuje podľa požiadaviek prenajímateľa (vymaľovanie, rekonštrukcia WC+ kúpeľňa). Z pohľadu DPH môže si nájomca (platiteľ) DPH z tovarov a služieb za rekonštrukciu uplatniť odpočet DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom