Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prenájom auta mimo EÚ


Slovenská s.r.o. platiteľ DPH sa zaoberá dlhodobým prenájmom a sprostredkovaním dlhodobého prenájmu osobných vozidiel. Slovenská s.r.o. má v prenájme od maďarskej spoločnosti autá s maďarskou ŠPZ. Tie autá, ktoré prenajíma od maďarskej spoločnosti by dal do ďalšieho prenájmu dubajskej spoločnosti ( Spojené arabské Emiráty ) a dubajská spoločnosť autá by používala na území EÚ. Odovzdávanie auta pre nájomcu by bolo na území Slovenskej republiky.
Príjmy pochádzajúce z prenájmu nepodliehajú zrážkovej dani lebo medzi SR a UAE je zmluva o zamedzenia dvojitého zdanenia.
Chcel by som sa opýtať z hľadiska DPH, priznaní súhrnného a kontrolného výkazu ako by sme mali postupovať pri účtovaní horeuvedených tranzakcií? Predpokladám, že poskytnutie služby bez DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom