Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Práca nadčas vodiča


Máme zamestnancov, ktorí montujú výrobky po celom Slovensku. Príklad: montážnici sú vyslaní na pracovnú cestu vzdialenú 34 km, trvá od 04:15 hod do 23:30 hod. Pracovná doba firmy je od 06:00 – 14:30.
Sú štyria z toho 1. montážnik okrem toho, že tiež montuje u zákazníka spolu s ostatnými výrobok, vedie služobné vozidlo tam aj späť na firmu. Za pracovnú cestu dostanú cestovné náhrady, stravný lístok sa im za tento deň kráti. Vytvorili sme si tabuľku kde evidujeme nadčasy  -tie si zvyknú zamestnanci vyčerpať. Je čerpanie správne a kedy patrí príplatok za nadčas v tomto prípade, ak je jeden zo zamestnancov naviac aj šofér služobného auta?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Júlia Pšenková

Venuje sa poradenstvu v oblasti miezd, sociálneho a zdravotného poistenia, dane zo závislej činnosti.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom