Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Posúdenie, či ide o trojstranný obchod


1. odberateľ SK, zároveň 2. dodávateľ nakupuje tovar v CZ od 1. dodávateľa. Tovar je prepravený od 1.dodávateľa ku 2. odberateľovi v HU. Ale, aby bol kamión plne využitý, tovar u 1. dodávateľa je naložený pre dvoch 2. odberateľov v HU. Sú vystavené 2 CMR na prepravu (externému prepravcovi, ktorého hradí SK 1. odberateľ zároveň 2.dodávateľ) a dve faktúry zo strany SK spoločnosti. Tovar je vyložený u tých dvoch HU odberateľoch podľa faktúry a CMR. Od dodávateľa v CZ spoločnosť SK má však len jednu faktúru.

Sú prosím splnené podmienky trojstranného obchodu? Ak náhodou nie, kto a v ktorom členskom štáte sa má registrovať a odviesť DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom