Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Postúpenie pohľadávky


Fyzická osoba – nepodnikateľ dosiahol príjem podľa paragrafu 8 – príjem z postúpenia pohľadávky vo výške 10 000 eur, postúpil ju v celkovej výške. Pohľadávku v hodnote 40 000 eur nadobudol rozhodnutím súdu ešte v roku 2010 (nevynaložil vlastne žiadne reálne finančné prostriedky na jej získanie). Aké výdavky si môže daňovník uplatniť v daňovom priznaní pri tomto príjme z postúpenia pohľadávky? Dá sa hodnota pohľadávky aj v prípade jej bezodplatného nadobudnutia považovať za výdavok preukázateľne vynaložený na dosiahnutie príjmu?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Tomáš Pečík

Pôsobí ako partner a daňový poradca v spoločnosti SPS TAX, k.s. Poskytuje poradenstvo v oblasti dane z príjmov, v súvislosti s posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určením základu dane fyzických / právnických osôb; a v oblasti DPH, v súvislosti s posúdením predmetu dane, určením miesta dodania tovaru alebo služby, vznikom daňovej povinnosti a iných povinností vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom